alert-erroralert-infoalert-successalert-warningbroken-imagecheckmarkcontact-emailcontact-phonecustomizationforbiddenlockedpersonalisation-flagpersonalizationrating-activerating-inactivesize-guidetooltipusp-checkmarkusp-delivery-cashusp-delivery-delayusp-delivery-eveningusp-delivery-same-dayusp-delivery-storeusp-deliveryusp-exchangeusp-free-returnsusp-gift-cardusp-klarnausp-salearrow-backarrow-downarrow-left-longarrow-leftarrow-right-longarrow-rightarrow-upbag-activebag-inactivecalendar-activecalendar-inactivechatcheckbox-checkmarkcheckmark-fullclipboardclosecross-smalldownloaddropdowneditexternal-linkfilterfullscreenhamburgerhd-filledhd-outlinehide-activehide-inactivelocate-targetlockminusnotification-activenotification-inactivepause-outlinepin-smallpinplay-filledplay-outlineplusprofilereloadsd-filledsd-outlinesearchsharesound-off-filledsound-off-outlinesound-on-filledsound-on-outlinesubtitles-cc-filledsubtitles-cc-outlinesubtitles-filledsubtitles-outlinewishlist-activewishlist-inactivezoom-outzoomapple-blackapple-whitefacebookgoogleinstagram-filledinstagrammessengerpinterestruntastictiktok-defaulttiktoktwittervkwhatsappyahooyoutube
NASZE DZIAŁANIA
Kroki, które do tej pory podjęliśmy.
Skupiamy się na 3 podstawowych obszarach: wymianie materiałów produkcyjnych, dłuższym życiu produktów i zmniejszeniu śladu węglowego. W 2023 r. zaczęliśmy wprowadzać na rynek gamę produktów z danymi dotyczącymi ich śladu węglowego (Know the Carbon Footprint), aby umożliwić klientom dokonywanie bardziej świadomych wyborów. Zobowiązaliśmy się również do znacznego zwiększenia liczby produktów ze zmierzonym śladem węglowym w ciągu najbliższych kilku lat. Od 2024 r., gdzie tylko jest to możliwe, zastępujemy nowo produkowany plastik tym pochodzącym z recyklingu. Do 2025 r. planujemy zmniejszyć nasz ślad węglowy, średnio o 15% na produkt, w porównaniu z 2017 r.
W 2022 roku 6 760 161 uczestników na całym świecie wzięło udział w Run for the Oceans. Zarejestrowali 771 225 511 minut aktywności, co umożliwiło zebranie 77 122 551,10 plastikowych butelek z naszych plaż, wysp i nadmorskich osad. W 2022 r. wprowadziliśmy na rynek nasz pierwszy produkt z mniejszym śladem węglowym 9Made with a Lower Footprint), który charakteryzuje się co najmniej 10% redukcją emisji CO2e w porównaniu z poprzednią wersją.
W 2021 roku wprowadziliśmy model Stan Smith Mylo. Cholewka butów została częściowo wykonana z materiału Mylo, który powstaje z laboratoryjnie wyhodowanej grzybni i stanowi odnawialną alternatywę. Proces ten wpisuje się w nasze wysiłki w stronę wytwarzania produktów z naturalnie uprawianych materiałów. W 2021 r. adidas i Allbirds łączą siły, by stworzyć FUTURECRAFT.FOOTPRINT — buty do biegania o najniższej emisji dwutlenku węgla, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy.To pierwszy model z wynikiem poniżej 3 kg CO2 na parę: dokładnie 2,94 kg. Wspólnie zmieniliśmy definicję tego, czym mogą być ultralekkie buty do biegania: może to znaczyć około 60% mniej emisji na parę w porównaniu do adizero RC. W 2021 roku wyprodukowaliśmy niemal 18 milionów par butów zawierających Parley Ocean Plastic. Od początku współpracy w 2015 roku wyprodukowaliśmy prawie 50 milionów par butów wykonanych częściowo z Parley Ocean Plastic. (między 2015 a 2021 r.) (2017 r.: 1 mln; 2018: 5 mln; 2019: 11 mln; 2020: 15 mln; 2021: prawie 18 mln).
W 2019 r. wprowadziliśmy na rynek FUTURECRAFT.LOOP – pierwsze na świecie buty wykonane w całości z jednego materiału; po ich maksymalnym zużyciu materiał można rozłożyć i przekształcić w nowy produkt. W 2019 r. wyprodukowaliśmy ponad 11 milionów par butów z plastiku pochodzącego z recyklingu, zebranego na plażach i wybrzeżach, w porównaniu do pięciu milionów w 2018 roku i miliona w 2017 roku. Do końca roku 2020 wyprodukowaliśmy ponad 30 milionów par butów wykonanych częściowo z Parley Ocean Plastic, co pomaga nam w dążeniu do celu, jakim jest odejście od stosowania nowo produkowanego plastiku wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, do 2024 roku.
W 2016 roku zrezygnowaliśmy z plastikowych toreb na zakupy w sklepach adidas na całym świecie. W 2017 r. wyprodukowaliśmy ponad milion par butów wykonanych z zastosowaniem Parley Ocean Plastic i wezwaliśmy naszą globalną społeczność do rejestracji w adidas x Parley Run for the Oceans – globalnym ruchu zapoczątkowanym w Światowym Dniu Oceanów w 2017 r., mający na celu edukacje na temat stanu oceanów. W 2018 r. wspólnie z Parley for the Oceans zorganizowaliśmy drugi bieg Run for the Oceans, którego celem było zwiększenie świadomości na temat zanieczyszczenia oceanów plastikiem. W wydarzeniu wzięli udział sportowcy z całego świata, a zebrane środki zostały wykorzystane na edukację i wzmocnienie pozycji młodych ludzi i ich rodzin na obszarach dotkniętych zanieczyszczeniem plastikiem. W ramach naszego wsparcia globalnych inicjatyw mających na celu wprowadzanie pozytywnych zmian, w 2018 r. potwierdziliśmy nasze zaangażowanie, podpisując ramową konwencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu dla branży modowej (UNFCCC).
W roku 2015 rozpoczęliśmy współpracę z Parley for the Oceans. W siedzibie ONZ zaprezentowaliśmy innowacyjną koncepcję butów, która zrodziła się z naszej wyjątkowej współpracy: pierwsze buty wykonane częściowo z Parley Ocean Plastic. Cholewka tych butów została wykonana z wysokiej jakości przędzy, która zawiera co najmniej 50% Parley Ocean Plastic — tworzywa wyprodukowanego z przetworzonych plastikowych odpadów zebranych na odległych wyspach, plażach i w nadmorskich miejscowościach. Pozostałe 50% to poliester pochodzący z recyklingu. W 2015 roku nasze pudełka na buty zostały wykonane co najmniej w 85% z materiałów pochodzących z recyklingu.
our initiatives
Cholewka tych butów została wykonana z wysokiej jakości przędzy, która zawiera co najmniej 50% Parley Ocean Plastic — tworzywa wyprodukowanego z przetworzonych plastikowych odpadów zebranych na odległych wyspach, plażach i w nadmorskich miejscowościach.
ZOBACZ WIĘCEJ KAMIENI MILOWYCH